O občanském sdružení Majdalenky, o.s.

Občanské sdružení Majdalenky.os

Vznikli jsme spontánně,  v reakci na veřejnou vyhlášku, kterou bylo dne 2. února 2009 zahájeno řízení o změně Územního rozhodnutí. Cílem je změnit původně plánovaný, a stále na vizualizacích firmy IMOS prezentovaný, objekt D ze čtyřpatrového polyfunkčního na šestnáctipatrový bytový dům.

Tento záměr pobouřil nejen obyvatele Nových Majdalenek, kteří by tento objekt měli v nejbližším sousedství, ale i obyvatele Majdalenek původních i obyvatele rodinných domků přes silnici, kteří by byli touto skutečností rovněž zasaženi, stejně jako obyvatelé ulic Brechtova a dalších.

Protože Stavební úřad MČ Brno-sever většinu těchto občanů neuznal za účastníky řízení, vzniklo toto občanské sdružení.  Protože vzniklo s cílem chránit životní prostředí na Lesné, mělo by být účastníkem řízení ze zákona. Přesto s uznáním tohoto statusu stavební úřad stále váhá….
Prvním počinem občanského sdružení byla Petice „Na Majdalenkách ani o patro více“ ( viz stránky). Petici ke dni 18. června 2009, kdy ji projednávalo Zastupitelstvo Městské části Brno-sever, podepsalo 712 lidí. Přidali se i ti, kteří bydlí v Soběšicích, Útěchově, Vranově, Šebrově, kteří přes naši lokalitu denně jezdí a není jim jedno, jak to tu vypadá.

Naši činnost neplánujeme jako destruktivní. Naopak. Chceme působit tam, kde selhává samospráva naší městské části. Chceme se podílet na tom, jak bude Lesná v budoucnu vypadat, jestli to bude i nadále místo pro kvalitní a pohodové bydlení v zeleni a kde bude i místo pro naše děti v školkách a ve školách a kde bude i další občanská vybavenost.

Přidejte se k nám a podpořte naši snahu. Jakou si Lesnou uděláme, taková bude. Nedovolme nikomu ji zničit .

Karla Hofmannová ,  Majdalenky 3. předsedkyně o.s.
tel. 606 429958